Ekologija

Održan prvi sajam “Grad humanosti”

Udruženje „Čepom do osmeha“ je, uz podršku Gradske uprave za privredu, povodom obeležavanja Dana osoba sa invaliditetom organizovalo prvi sajam pod nazivom „Grad humanosti“ 2.12.2018. u tržnom centru BIG u Novom Sadu.  U prepodnevnim časovima nakon svečanog otvaranja sajma su predstavljeni učesnici i sklopljen je mali mozaik od plastičnih čepova, kojim su animirani mališani. Dok je poslepodne održana panel diskusija na temu društvene odgovornosti.

Cilj ovog prvog sajma „Grada humanosti“ jeste povezivanje udruženja koja su društveno odgovorna i kojima je potrebna podrška ka daljem napredovanju i usavršavanju. Entuzijam i pozitivna energija je ono što nas sve spaja i ono što nas drži da činimo velika dela.

U 11 časova, „Grad humanosti“ svečano su otvorili zamenik pokrajinskog sekretara za privredu i turizam Pavle Počuč i predstavnik GIZ-a Miodrag Shrestha.

Na otvaranju i panel diskusiji gostovali su:

Vanja Petković – predsednica Udruženja ČDO: „Poželela bih svima dobrodošlicu, prijateljima koji su prepoznali naš rad, gostima sajma i posebno udruženjima izlagačima, koja iako su mlada, već sada čine velika dela.“

Pavle Počuč – Zamenik pokrajinskog sekretara za privredu i turizam: „Mi se ponosimo time što svake godine imamo više zaposlenih osoba sa invaliditetom. Naši koraci su mali, ali značajni.“

Miodrag Shrestha – GIZ: „Poručio bih udruženjima da se udružuju, da se usavršavaju, edukuju, uče jedni od drugih i nikada ne odustaju, jer je to put do uspeha.“

Aleksandar Radukin – Homepage: „ Želim da podstaknem  predstavnike udruženja da promovišu svoj rad  putem internet medija, jer je on svima dostupan i svi imaju mogućnosti da se predstave bez obzira na finansijska sredstva kojim raspolažu.“

Dubravka Bjekić – PaySpot:  „Naša misao vodilja je da je čovek najispunjeniji  kad svojim radom utiče na sreću drugih.“

Aleksandar Pokrajac – Novosadski edukativni centar: „Kroz volonterski rad i Banku vremena smo pronašli način da se kao sredstvo razmene umesto novca koristi razmena usluga, čime smo svima pružili podjednake početne mogućnosti.“

Marijana Kragulj Isakovski – Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredinu i katedra za zaštitu životne sredine: „Naš departman se bavi istraživanjima uticaja mikroplastike na životnu sredinu i kao neko ko je u ovoj materiji možemo da potvrdimo da je rad Udruženja „Čepom do osmeha“ veoma značajan jer smanjuje količinu plastike koja dospe u životnu sredinu.“

Aleksandra Rajičević – specijalni pedagog: „Problem zapošljavanja osoba sa invaliditetom je osetan, mada je napredak u rešavanju istog vrlo primetan.“

Dejan Pataki – autor knjige „Dva i po dečaka, priče sa patakbloga“. Tokom panel diskusije imao je ulogu moderatora. Inače je autor knjige od čije prodaje sredstva idu u humanitarne svrhe.

Udruženje „Čepom do osmeha“ pomaže deci sa smetnmjama u razvoju sakupljajući plastične čepove, čime ujedno i štiti životnu sredinu. Osnovano je pre 6 godina i do sada je sakupljeno 180 t plastičnih čepova i pomognuto 26 mališana, tako što su im kupljena neophodna pomagala.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *